![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 13732040
*
nr 1373 2040
Gösta Gustavson
(1931-2008), Sverige
Färglitografi, "vinterdag Stockholm". Signerad, numrerad 9/300, daterad 1972. Motivet: 50x65 cm
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 20:51:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 20:40:15
1
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Läs mer om Gösta Gustavson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta gustavson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Gösta Gustavson
nr 1373 2040
Gösta Gustavson
(1931-2008), Sverige
Färglitografi, "vinterdag Stockholm". Signerad, numrerad 9/300, daterad 1972. Motivet: 50x65 cm
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 20:40:15 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...![](/tema/themes/{0F10F5C2-B29F-418B-ACE4-283874076DE8}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.Läs mer om Gösta Gustavson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta gustavson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09